خبر

 

::حسین زینل زاده::<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

دومین همایش علمی و پژوهشی دانشجویان علوم کشاورزی سراسر کشور عصر دیروز (16 شهریور) با اهداء لوح تقدیر به سخنرانی ها و پوسترهای برتر به کار خود پایان داد.

 

مهندس حمیدرضا بلوچی دبیر همایش در گفتگو با سرویس خبری ژنتیک و بیوتکنولوژی ایران اظهار داشت: انجمن علمی محلی است که هدفش تشویق دانشجویان به مطالعه و لذت بردن از علم بوده و معتقد هستیم که علم بایستی برای همه لذت بخش باشد. بنابراین برگزاری همایش و سمینارهای علمی و پژوهشی و ارائه نتایج تحقیقات و مطالعات انجام شده، ضمن فراهم آوردن زمینه ای برای ارتقاء سطح دانش تولیدکنندگان و تبادل نظر و تعامل فکری میان دانش پژوهان و محققین علوم کشاورزی کشور، منجر به شکوفائی توانمندی های این قشر در خودکفائی محصولات کشاورزی می گردد. امیدواریم با تداوم برگزاری این همایش پژوهشگران کشور بتوانند از آخرین پژوهش ها و دستاوردهای علمی استفاده نمایند.

 

گفتنی است این همایش به همت انجمن علمی دانشجویان دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس و در گرایش های مختلف علوم کشاورزی (زراعت-اصلاح نباتات-بیوتکنولوژی-گیاهپزشکی-باغبانی و ...) برگزار گردید و از مجموع بیش از 300 مقاله رسیده به دبیرخانه همایش، 252 مقاله در قالب 12 سخنرانی و 240 پوستر جهت ارائه انتخاب گردیدند که از میان آنها 43 مقاله در موضوعات بیوتکنولوژی و اصلاح نباتات بودند.

 

وب سایت همایش

 

دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس

 

/ 0 نظر / 17 بازدید