خبر

ویتامین C در مقاومت به خشکی گیاهان تاثیرگذار است<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

طبق اظهارات  R. GallieDaniel استاد بیوشیمی و Zhong Chen, محقق دانشگاه ریورساید کالیفرنیای آمریکا، مقاومت به خشکی در گیاهان در نتیجه کاهش مقدار آنزیمی که مسئول بازیابی ویتامین C است افزایش می یابد.

Gallie همچنین اضافه کرده است : با کاهش مقدار آنزیم دهیدرواسکوربیت ردوکتاز یا DHAR توانایی گیاه در بازیابی ویتامین C کاهش یافته و متعاقبا باعث می شود گیاهان بواسطه ذخیره بیشتر آب در مقابل خشکی مقاومت بیشتری داشته باشند.

ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان مهم همانطوریکه در بدن انسان بکار می رود در گیاهان کاربرد دارد و باعث نابودی انواع اکسیژنهای واکنش پذیر که به سلولها آسیب رسانده یا آنها را از بین می برند می شود. زمانیکه ویتامین C به مصرف رسید بایستی قبل از اینکه تمام شود دوباره ساخته شود و آنزیم DHAR نقش حیاتی در این فرآیند بازیابی ایفا می کند. این کاهش در بازیابی ویتامین C باعث می شود گیاهان از طریق کاهش میزان آبی که از برگهای آنها خارج می شود تحمل بیشتری به شرایط خشکی محیط داشته و نهایتا رشد مطلوبتری در شرایط کم آبی داشته باشند.

 

اصل خبر : AfricaBiotech 

 

 “Crop Drought Tolerance Improved” ISAAA Crop Biotech Updateسایت مرتبط :

/ 0 نظر / 15 بازدید