کارگاه آموزشي آشنايي با فنون كشت بافت و كاربرد آنها در كشاورزي

::سيد علی ميربابايی::

کارگاه آموزشي آشنايي با فنون كشت بافت و كاربرد آنها در كشاورزي، در دو پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي منطقه‌اي وابسته به موسسه تحقيقات بيوتكنولوژي كشاورزي برگزار مي‌شود.

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

با هدف آشنايي محققان، دانشجويان و كليه علاقمندان به فنون كشت بافت گياهي و آموزش‌هاي تئوري و عملي در زمينه اصول كشت بافت گياهان زراعي و باغي در چند گياه نمونه از ‌جمله سيب‌زميني، خرما٬ سيب٬ زيتون٬ پسته و رز  كارگاه آموزشي آشنايي با فنون كشت بافت و كاربرد آنها در كشاورزي از تاريخ 28 بهمن لغايت 1 اسفند ماه 1385 در پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي منطقه مركزي كشور (اصفهان) و از تاريخ 12 لغايت  15 اسفند ماه 1385 در پژوهشكده بيوتكنولوژي كشاورزي منطقه شمالغرب و غرب كشور (تبريز) برگزار مي‌شود.

 

به گزارش روابط عمومي موسسه تحقيقات بيوتكنولوژي كشاورزي از جمله سرفصل‌هاي مطروحه كه در اين دوره آموزشي به بحث و تبادل نظر گذاشته مي‌شود، در مباحث نظری اصول كشت بافت و كاربردهاي آن،كشت بافت سيب‌زميني، آشنايي با كشت بافت خرما٬ سيب٬ زيتون٬ پسته، رز و آشنايي با كاربردها و روش‌هاي دابل‌هاپلوئيدي و در مباحث عملي تهيه استوك ها و محيط كشت، سالم سازي گياهان،ضد عفوني گياه و استقرار در محيط كشت،تكثير درون شيشه‌اي سيب‌زميني و ساير گياهان مي‌باشد.

 

اساتيد اين دوره آموزشي را اعضاي هيئت علمي موسسه تحقيقات بيوتكنولوژي كشاورزي  تشكيل داده و حداكثر ظرفيت پذيرش هر دوره 15 نفر مي‌باشد.

 

علاقه‌مندان جهت كسب اطلاع بيشتر در مورد دوره آموزشي و نحوه ثبت نام مي‌توانند به آدرس الكترنيكي موسسه تحقيقات بيوتكنولوژي كشاورزي به نشاني www.abrii.ac.ir (قسمت فارسي، بخش رويدادها) و يا با تلفن 2700955- 0261 تماس حاصل نمايند.

 

فرم ثبت‌نام

 

صفحه اينترنتی کارگاه

/ 4 نظر / 58 بازدید
عليرضا رنجبران( از کارشناسان ناظر )

سلام ايران بايد به داشتن همچون شما به خود ببالد ای کاش همه جوانان ايران به فکر تلاش و پيشرفت بودند . به ما هم سر بزنيد . به شما لينک داديم . تابعد

کشاورزان پيشرو

با سلام اين ايام را به شما تسليت ميگوييم يكي از چيزهايي كه امام حسين از ما ميخواهد اين هست كه خودسازي كنيم، زير بار ظلم نريم و خيلي چيزهاي ديگر كه هنوز دركش نكرديمه. و اين موضوع هم كه ما نبايد بگذاريم روح عزاداري امام حسين با اين تحريفات از بين برود و فقط پوشالي از آن باقي بماند، اميدوارم مكتب ما حسيني باشه و علاوه بر عقل، عدل و انديشيدن درست ، عمل درست را هم چاشني كارهايمان كنيم. اميدوارم در راه علم و عمل موفق باشيد. خدانگهدار

عالی

خیلی عالی احسن مرحبا

afsane

تو رو خدا جواب منو بدین[گریه]