برگزاري كنفرانس بين‌المللي اصول و روشهاي بيولوژيكي ذخيره آب

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 ::حسين زينل زاده::

 

اولين كنفرانس بين‌المللي اصول و روشهاي بيولوژيكي ذخيره آب (ICTPB) ، ۳۱ارديبهشت تا 4 خرداد در مركز همايشهاي هتل Friendship پكن، توسط مركز تحقيقات منابع كشاورزي انيستيتو ژنتيك و بيولوژي تكويني آكادمي علوم چين برگزار گرديد.

 

به گزارش سرويس خبري ژنتيك و بيوتكنولوژي ايران، اين كنفرانس در محورهاي مختلفي همچون چشم‌انداز بيولوژيكي ذخيره آب، مباني ژنتيكي و مولكولي، مباني فيزيولوژيكي و اصلاح كلاسيك و روشهاي زراعي و تلفيقي در ذخيره آب با شركت دانشمندان و محققين كشورهاي هند، فيليپين، آمريكا، مكزيك، استراليا، ژاپن، ايتاليا، ايران و ... برگزار گرديد. از نكات جالب توجه حضور تعداد چشمگيري از محققين ايراني در اين كنفرانس بود كه سهم واحدهاي مختلف دانشگاه آزاد در اين ميان بيشترين بود.

 

 

لينك عكس با اندازه بزرگتر

 

گفتني است مقالات منتخب ارائه شده در اين كنفرانس قرار است بعد از داوري مجدد در مجله  Journal of Integrative Plant Biology انتشارات بلك ول به چاپ برسند.

ضيافت شام در آخرين شب برگزاري كنفرانس در فضايي دوستانه در هتل مجلل Friendship و بازديد از درياچه بيانگ ديان و ديوار چين از برنامه‌هاي اختتاميه اين كنفرانس بود تا شركت‌كنندگان با خاطره‌اي خوش و بيادماندني آنجا را ترك نمايند.

 

وب سايت كنفرانس

 

انتشارات بلك ول

 

Journal of Integrative Plant Biology

/ 0 نظر / 17 بازدید