خبر

همايش «بيولوژي، جامعه، نگاهي به آينده» برگزار شد

اولین همایش سراسری دانشجویی «بیولوژی، جامعه، نگاهی به آینده» به همت انجمن علمی زیست شناسی دانشكده علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آرش بهینا، دبیر اجرایی همایش «بیولوژی، جامعه، نگاهی به آینده» درباره اهداف برگزاری این همایش گفت: از آن جا كه جایگاه و ارزش كاربردی علوم پایه مخصوصا زیست شناسی حتی در میان دانشجویان این رشته ناشناخته است، انجمن علمی زیست شناسی دانشگاه فردوسی مشهد بر آن شد تا با هدف شناساندن جایگاه زیست شناسی به عنوان علم پایه و بیان اهمیت كاربردی این رشته در مسائل مختلف جامعه از ۳۰ اردیبهشت تا ۱ خردادماه، نخستین همایش سراسری دانشجویی بیولوژی، جامعه، نگاهی به آینده را برگزار كند.
بهنیا با انتقاد از آنچه كه بی‌توجهی مسئولان دانشگاه، انجمن زیست‌شناسی و سایر سازمانها و نهادها به این همایش دانشجویی عنوان كرد، اظهار داشت: یكی از دلایل مهم این عدم حمایت، عنوان دانشجویی این همایش بود.
دبیر اجرایی همایش دانشجویی «بیولوژی، جامعه، نگاهی به آینده» در عین حال، دریافت ۳۵۰ مقاله از سراسر كشور را نشان دهنده توان بالای دانشجویان در برگزاری این گونه همایش‌ها عنوان كرد.

منبع: ایسنا

سایت همایش

لیست مقالات پذیرفته شده در همایش به صورت سخنرانی و پوستر

یادداشت: در قسمتی از سایت رسمی این همایش آمده است:

... و از آنجایی که جایگاه و ارزش کاربردی علوم پایه و بخصوص زیست شناسی حتی در میان دانشجویان این رشته ها ناشناخته است ، انجمن علمی زیست شناسی دانشگاه فردوسی مشهد بر آن شد تا با هدف شناساندن جایگاه زیست شناسی و بیان اهمیت کاربردی این رشته در مسائل مختلف اولین همایش دانشجویی بیولوژی، جامعه و نگاهی به آینده را برگزار کند.

و این تنها بهانه ای است تا زیست شناسان جوان بدانند برای پیشرفت این علم زیبا در کشورمان چه راه پر فراز و نشیبی پیش روست و چه بار سنگینی بر شانه ها نهاده شده است .

/ 1 نظر / 14 بازدید
علي

كشاورزي